„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”

Dlaczego warto regularnie serwisować ploter?

Ploter to urządzenie drukujące wszelkie projekty, banery, tapety i inne grafiki w dużym rozmiarze. Aby ploter spełniał nasze oczekiwania jego wydruk powinien być w bardzo dobrej jakości. Aby jakość pracy plotera była na najwyższym poziomie, ploter powinien być systematycznie czyszczony i konserwowany. Utrzymywanie plotera w czystości, jest bardzo ważne, aby uzyskiwać wysoką jakość ich pracy. Praca plotera przekłada się na jakość naszej pracy. Dzięki regularnym konserwacjom plotera wszystkie wydruki są pozbawione smug i zabrudzeń. Plotery, jak wszystkie urządzenia, potrzebują do prawidłowego funkcjonowania również przeglądów kontrolnych. Dzięki przeglądom kontrolnym minimalizujemy ryzyko awarii plotera. Zdarza się, że podczas takich przeglądów wyjmujemy w porę ciała obce z plotera, dzięki czemu zapobiegamy poważnym awariom i długim przestojom firmy. Czas i pieniądze poświęcone na regularna konserwację i czyszczenie plotera zagwarantuje nam długi czas użytkowania i pozwoli na efektywną pracę.

Ile kosztuje naprawa plotera?

Czyszczenie i konserwacja plotera to koszt 250 zł netto. Warto co jakiś czas skorzystać z takiej usługi, gdyż przedłuża to żywotność plotera. Jeśli ploter nie będzie przechodził regularnych przeglądów może skończyć się niepożądaną awarią. Koszt zlikwidowania usterki zależy oczywiście od modelu plotera i rodzaju awarii. Wymiana stacji serwisowej na nową kosztuje ok. 1600 zł netto a wymiana głowicy ok. 650 zł netto. Warto zatem przeciwdziałać takim kosztom. Czyszczenie i konserwacja plotera to usługa, z której można skorzystać również zlecając nam naprawę plotera. Zapobiegnie to dalszym nieprzewidzianym awariom oraz poprawi jakość wydruku.
Naprawiając kompleksowo ploter oczywiście udzielamy gwarancji na naprawę. Jeśli masz problem z ploterem warto do nas zadzwonić.

Czym jest konserwacja plotera?

Każdy ploter potrzebuje systematycznego czyszczenia i konserwacji. Sam ploter, jak i jego podzespoły powinny być utrzymywane w czystości. W ten sposób jego działanie będzie bez zarzutu, bowiem nie będzie się zacinał, pozostawiał smug czy też odmawiał wydruku. Konserwacja i czyszczenie plotera ma na celu usuwanie z niego zalegających pyłków i innych ciał obcych. Do czyszczenia ploterów używamy profesjonalnych środków i narzędzi. Ważnym elementem takiej konserwacji plotera jest czyszczenie głowicy drukującej oraz jej otoczenia. Usuwamy w ten sposób nadmiar zalegającego atramentu, który nader często powoduje różne skazy na wydrukach. Usuwając nadmiar zalegającego atramentu zapobiegamy przedostawaniu się go do innych elementów urządzenia.

Czy drukarki warto konserwować?

Drukarki to urządzenia peryferyjne, które ułatwiają pracę w każdej firmie. Muszą być w swoim działaniu niezawodne. Oprócz bieżącej dbałości o czystość drukarki, warto również dbać o regularne serwisowanie jej, aby nie zaskoczyła nas nagłą awarią. Dzięki profesjonalnej konserwacji serwisowej twoja drukarka zachowa swoją pierwotną jakość, pozwalając na doskonałą pracę w postaci wysokiej jakości wydruków. Wysokie kwalifikacje naszego zespołu pozwalają nam na zmierzenie się z każdą awarią drukarki. Jesteśmy w stanie pomóc w przypadku każdej awarii. Na co dzień współpracujemy z autoryzowanymi serwisami urządzeń drukujących, dzięki czemu mamy dostęp do dedykowanych części i oprogramowania. Nasz serwis drukarek obejmuje kompleksowe usługi z zakresu naprawy, konserwacji, przeglądów oraz instalacji przeróżnego sprzętu drukującego wykorzystywanego w Państwa firmie.

Jak często należy czyścić ploter?

Jeśli wśród urządzeń peryferyjnych w twojej firmie naczelne zadania wykonuje ploter, to powinien raz w roku zostać oddany na przegląd. Fachowcy naszej firmy dokonają przeglądu oraz konserwacji takiego plotera. Czyścimy główne podzespoły plotera takie jak głowicę, soczewki lamp czy też stację drukującą. Jeśli na pozostałych podzespołach osadziła się warstwa utwardzonego atramentu, to również zostaje ona usunięta w naszym serwisie. Podczas przeglądu plotera sprawdzamy również zawartość pojemnika na zużyty atrament. Zdarza się, że jest on przepełniony, wówczas wymieniamy go na pusty.

Jak przedłużyć żywotność drukarki?

Jest kilka rozwiązań, które klient może wdrożyć sam w życie, aby jego drukarka przedłużyła swoją żywotność. Drukując, może zmienić barwę wydruku na monochromatyczną. Warto też zmniejszać nasycenie wydruków, ustawiając niższą jakość we właściwościach drukarki, chyba że drukujemy ważny projekt i zależy nam na bardzo dobrej jakości. Jednak kluczowym sposobem na to, aby drukarka miała jak najmniej awarii i pracowała w trybie ciągłym jest jej konserwacja. Drukarka to urządzenie niezwykle delikatne, zbudowane z bardzo małych elementów, które nieprawidłowo czyszczone mogą ulec uszkodzeniu. Łatwo można coś złamać, zgubić czy uszkodzić. W tym celu najlepiej drukarkę oddawać systematycznie do firmy, która na co dzień zajmuje się konserwacją i czyszczeniem sprzętu drukującego. Przy okazji dokona przeglądu, czy jakiś element drukarki nie powinien zostać wymieniony. Wymieniając jeden element w drukarce, którego żywotność niedługo uległaby zakończeniu, chronimy inne elementy przed uszkodzeniem, a co za tym idzie całą drukarkę.

Jakie są najczęstsze awarie ploterów?

Jeśli na wyposażeniu firmy mamy urządzenia drukujące, to już wiemy, że czasem się psują. Jeśli ploter nie był regularnie czyszczony i konserwowany, to awarii ulega najczęściej stacja drukującą lub głowica. Nie musi to być związane z wadliwą obsługą, wystarczy bowiem zalegający kurz oraz brud, który ma negatywne działanie na wszystkie urządzenia drukujące. Podajnik papieru również może ulec awarii, gdy w jego szczelinach będą zalegać resztki tuszu i atramentu. Z czasem prowadzi to nie tylko do nieestetycznych wydruków pełnych smug i zabrudzeń ale również do powstania innych usterek. Wszelkie zabrudzenia z czasem będą osadzać się na elementach ruchomych plotera, jak np. na zębatkach, rolkach transferowych, a także rolkach pobierających papier.
Jeśli ploter nie będzie regularnie czyszczony, to lista podzespołów które mogą ulec awarii będzie coraz dłuższa. Zatem najlepiej będzie jak regularną konserwację plotera powierzycie Państwo naszej firmie, co znacznie zredukuje koszty.

Jaka jest cena konserwacji plotera?

Cena konserwacji plotera jest stosunkowo niewielkim kosztem w porównaniu z awarią, którą może wywołać brak konserwacji. Profilaktyczny przegląd plotera obejmujący również czyszczenie oraz przegląd plotera to koszt 250 zł netto. Warto przynajmniej raz w roku zamówić taką usługę. Nasi serwisanci dokonają wówczas przeglądu wszystkich podzespołów znajdujących się w maszynie drukującej. Niektóre podzespoły w ploterze po prostu się zużywają i należy je wymienić, bowiem ich wymiana zapobiegnie wielu innym awariom. Wyczyszczenie plotera z zalegającego atramentu to niemalże pilna konieczność jeśli zależy nam na wysokiej jakości wydruku. Konserwując ploter regularnie nie będziemy mieli do czynienia z nieprzyjemną sytuacją, kiedy wydrukowane projekty pełne są smug i zabrudzeń.