Plotery HP są popularnymi ploterami szczególnie w mniejszych firmach. Ich popularność wynika zarówno z przystępnej ceny w porównaniu z innymi markami ploterów jak i dostępnością części (chociaż niekiedy trzeb ana nie czekać około 2 tygodni).

Przyczyny awarii ploterów

Na serwis najczęściej trafiają uszkodzone plotery. Jedną z najpopularniejszych usterek jest uszkodzenie paska napędowego karetki. Pasek ten jest częścią plotera HP która zużywa się mniej więcej w ciągu roku do dwóch w zależności od intensywności użytkowania plotera. W związku z tym że pasek napędowy karetki wykonany jest z gumy po pewnym czasie zaczyna się on kruszyć i rozdzielać. Jest to sygnał że należy go niezwłocznie wymienić. Zaleca się wykonanie naprawy w specjalistycznym serwisie (pod tym numerem są fachowcy w tej dziedzinie 61 665 06 06), bowiem podczas naprawy plotera należy go rozebrać na czynniki pierwsze a dodatkowo w serwisie ploterów przeprowadzone zostanie czyszczenie i konserwacja poszczególnych podzespołów plotera co zapewni dłuższe życie plotera. Po wymianie paska napędowego karetki należy przeprowadzić kalibrację plotera aby wydruki były idealne. To zadanie nie jest dla laików powinien je wykonać doświadczony serwisant ploterów aby efekt był odpowiedni i aby podczas kalibracji nie doszło do innego uszkodzenia plotera. Podczas naprawy dodatkowo serwisanci sprawdzą czy inne podzespoły plotera nie wymagają wymiany. Jednym z takich podzespołów jest stacja serwisowa czyli taka plastikowa miska nad którą parkuje karetka z głowicami i głowice zrzucają nadmiar tuszu. Jeśli stacja serwisowa jest przepełniona głowice nie oczyszczają się prawidłowo co powoduje gorszą jakość wydruku a także szybsze zużywanie się głowic. Stację serwisową niekoniecznie trzeba kupować nową (w przypadku ploterów HP np. modelu HP DJ 500 czy HP DJ 800 koszt nowej stacji serwisowej wynosi około 300-400zl netto) można wybrać stację serwisową regenerowaną w serwisie ploterów. Koszt takiej stacji regenerowanej jest znacznie niższy bowiem dla ploterów HP Design Jet 500 wynosi 200zł netto.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczone *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

wyczyść formularzWyślij